Mustache +November=Movember

خب الان دقیقا معلومه که موومبر چی هست، یک رویداد سالانه که در ماه نوامبر، مرد ها برای آگاه بخشی در مورد مسائل سلامتی مردان بخصوص سرطان( مثل سرطان پروستات) هست. من قبلا این با این رویداد آشنایی نداشتم ولی دیروز جادی یک مطلب راجع به مشارکت خودش نوشته بود ، من هم وقتی تو آیینه به خودم نگاه کردم دیدم که مدت زیادی هست که در موومبر به سر میبرم، برای همین من هم اعلام میکنم که توی این چالش شرکت خواهم کرد، اما چه جوری؟
همونطور که در بالا مشخصه ایده اصلی این هست که باید توی ماه نوامبر سیبیل بذاری و همونطور که دوستان مستحضر  هستند،‌تنها کاری که من باید بکنم اینه که سبیل خودم رو در این ماه نزنم. :دی

یک همراهی جالب توی این ماه ، همراهی بازیکنهای بازی Football Manager 2015 هست که توی نوامبر همه شون برای همراهی در این رویداد سیبیل در میارن.

اما سبیل گذاشتن و اصلاح نکردن و آب یخ ریختن همه بیشتر برای تفریح و هیجانه، اما اینکه چه جوری با اینکارها آگاهی بخشی کنیم و یا آگاه بشیم از ماجرا باید از راه دیگه ای عمل کنیم. اولین کاری که میتونیم بکنیم اینه که بریم توی صفحه ویکی پدیای اون موضوع و یه خرده راجع بهش مطالعه کنیم ، مثلا تو موردهای بیماری با علائم و روشهای پیش گیری آشنا شیم و اگر حوصله داشتیم توی  Youtube دنبال حرفهای مرتبط بگردیم و از اون مهمتر اگر   آدمی رو دیدیم که به اون بیماری مبتلاست، باهاش جوری برخورد نکنیم که انگار با یک پدیده عجیب روبرو هستیم و باعث رنجشش بشیم.

اگر کمی پولدار  هم باشید، میتونید به موسسات خیریه ای که برای بهبودی اون بیماری فعالیت میکنند کمک کنید و یه راه جالب هم (اگه خوش شانس باشید و اهل کتاب) اینه که روایتی از زندگی اون بیمار ها رو بخونید، مثل سه شنبه ها با موری که راجع به یک آدم که بیماری ALS داره(با تشکر از زینب بخاطر به یاد آوردن به جای این کتاب! )

برای اطلاعات بیشتر علاوه بر صفحه ویکی پدیا میتونید به بنیاد موومبر هم مراجه کنید.

 


خب این هم سهم من از این رویداد ، معرفی چالش و ایده موومبر، بقیه اش میره به همراهی در سیبیل گذاری و مطالعه بیشتر در مورد بیماری هایی که میتونه ما مرده ها رو تهدید کنه.