رفتن به نوشته‌ها

صفر- یک ماه وبلاگ نویسی

دیروز وقتی ایمیل هام رو چک کردم، یک ایمیل جالب از Lift.com بدستم رسیده بود، تحت عنوان راهنمایی برای نوشتن در چالش وبلاگ ماه نوامبر...

و همین برای من کافی بود تا یاد نوامبر سال گذشته و روزهایی که هر روز توی وبلاگ عارفه یک مطلب جدید میدیدم از اتفاقهای کوچیکی که برای خودش و مریم  اتفاق میفتاد ، تا تحلیل ها و نگاه های متفاوت و دوست داشتنیش به مسایل مختلف.

توی این روزهای  کنکور که زندگی من تقریبا یکنواخت جلو میره( که زندگی من هیچوقت نمیتونه مطلقا یکنواخت باشه) اینکه  خودم رو متعهد کنم به انجام یک کار دوست داشتنی و هیجان انگیز مثل نوشتن میتونه  خیلی بهم کمک کنه و چه چیزی بهتر از NaBloPoMo! رویدادی که من ماه وبلاگ نویسی (بین المللی) ترجمه اش میکنم.

NaBloPoMo
مال وبلاگ نویسی ۲۰۱۴

اگر بخوایم رویداد رو به صورت تاریخی بررسی کنیم باید برگردیم سال ۱۹۹۹، زمانی که هنوز مفهوم وبلاگ فراگیر نشده بود و اولویت اول نویسنده ها نوشتن کتاب بود!!! توی اون زمان ۲۱ نفر از نویسنده از سانفرانسیسکو تصمیم گرفتند برای تهییج کردن خودشون برای نوشتن مداورم و روزانه با هم قرار بگذارند که در طول یک ماه (که اتفقا نوامبر هم بوده) یک کتاب ۵۰ هزار کلمه ای بنویسند و اسم اون رویداد رو گذاشتند NaNoWriMo.

برای اولین بار سال ۲۰۰۶ یک وبلاگ نویس -به اسم آقای کندی- تصمیم میگیره که این رویداد نوشتن رو برای خودش تبدیل به رویای بلاگینگ کنه و یک ماه به صورت مداوم وبلاگ خودش رو بروز کنه. از اون موقع به بعد هر سال تعداد زیادی وبلاگ نویس سعی میکنند تا توی این ماه هر روز وبلاگ خودشون رو به روز کنند تا منظم تر باشند، بیشتر تمرین کنند، به وبلاگ خودشون رونق ببخشند و هر روز بهانه ای داشته باشند برای لذت بردن.

امسال من هم میخوام توی این رویداد شرکت کنم با دو تبصره:

۱- با توجه به کنکور و شرایط اضطراری آن و آزمون های آزمایشی اش و با توجه به تاخیر دو روزه در آغاز این چالش تا پایان نوامبر یعنی سوم آذر سعی میکنم که  ۲۴ نوشته روزانه داشته باشم.(به جای ۳۰ نوشته)

۲- اگر بتونم به این هدف برسم، حتما خودم رو با یک جایزه خوب خوشحال میکنم و توی پست بیست و پنجم این مهم رو در وبلاگ اعلام میکنم.( اگر پیشنهاد برای این جایزه دارید استقبال میکنم!)

منتشر شده در NaBloPoMo

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.